Stručni tim

doc.dr.sc. Doris Čuržik, klin. psih.
Doris Čuržik

Direktorica je i vlasnica privatne psihološke prakse Klinički studio za terapiju psihičkih smetnji i poremećaja te psihodijagnostiku i klinička istraživanja. Sukladno edukacijama, u svakodnevnom terapijskom radu s klijentima (odrasli) primjenjuje KBT, ACT, CFT i Shema terapiju kao i elemente tjelesne terapije. Klinička je psihologinja i europski akreditirana kognitivno-bihevioralna terapeutkinja (EABCT i CABCT). Edukatorica je i novih naraštaja kognitivno-bihevioralnih terapeuta pri Hrvatskom udruženju za bihevioralne i kognitivne terapije. Na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu 2010. godine diplomirala je psihologiju te doktorirala 2017. u grani kliničke psihologije. Radila je kao psiholog na poslovima kliničkog psihologa u Centru za krizna stanja Klinike za psihijatriju KBC-a Rebro. Bila je i stručna savjetnica za psihološko savjetovanje studenata Rektorata Sveučilišta u Zagrebu. Kao voditeljica radne skupine, sudjelovala je u izradi dokumenta Smjernice postupanja za studente sa psihičkim smetnjama i kroničnim bolestima u okviru akademskog okruženju u okviru IPA-IV projekta EU. Od 2013. godine vanjski je suradnik u nastavi Katedre za kliničku i zdravstvenu psihologiju Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Na spomenutome fakultetu izvodi nastavu iz kolegija Psihološke intervencije i tretmani u okviru Poslijediplomskog specijalističkog studija kliničke psihologije. U okviru edukacije Propredeutike psihoterapije izvodila je kolegij Socio-kulturološki kontekst psihoterapije pri POU Petar Zrinski. Vanjska je suradnica Croatia Airlinesa na programu Pilot peer support. Godine 2019. izabrana je u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika u polju psihologija. U znanstveno-nastavno zvanje naslovne docentice u polju psihologije izabrana je 2025. g. na Sveučilištu Algebra Bernays. Kontinuirano objavljuje znanstvene i stručne radove u međunarodnim i domaćim znanstvenim časopisima iz područja kliničke psihologije. Povremeni je recenzent znanstvenih časopisa Psychiatria Danubina, Socijalna psihijatrija, Medica Jadertina te Gyrus i Psyche. Članica je European Association of Clinical Psychology and Psychological Treatment (EACLIPT), Stress, Trauma, Anxiety, and Resilience Society (STAR), Hrvatskog psihološkog društva (HPD), Hrvatske psihološke komore (HPK), Hrvatskog udruženja za kognitivno bihevioralne terapije (HUBIKOT) te Hrvatskog društva za primijenjenu psihofiziologiju i neurofeedback.


Svoju zaposlenicu, kao i svoje suradnice, odabrala sam radi izuzetne posvećenosti svome pozivu, talenta u području kliničke psihologije i terapije, kao i iznimnih osobnih kvaliteta. 


Svim našim dosadašnjim, bivšim i aktualnim klijentima zahvaljujemo na ukazanome povjerenju!


Ira Brezak, mag. psych.
Ira Brezak

Psihologinja i terapeutkinja u Kliničkom studiju, i supervizantica kognitivno-bihevioralne terapije. Diplomirala je psihologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu u polju kliničke i zdravstvene psihologije. Za vrijeme vježbeničkog staža i rada kao stručna suradnica u Hrvatskom udruženju za bihevioralno-kognitivne terapije (HUBIKOT) stekla je vrijedna iskustva u individualnom i grupnom terapijskom i savjetodavnom radu s problemima u učenju i poteškoćama u čitanju te individualnom radu s osobama s anksioznim, depresivnim i drugim smetnjama. Bila je aktivna sudionica na nekoliko psihologijskih i studentskih kongresa. Volontirala je na telefonskim linijama za psihološku pomoć Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva tijekom 2020. godine. Završila je tečaj Mindfulness za građane pri HUBIKOT-u, a također se educirala u području ACT-a, odn. Terapije prihvaćanjem i posvećenošću (Acceptance & commitment therapy), CFT-a, odn. Terapije usmjerene na suosjećanje (Compassion focused therapy) kao i Tjelesne terapije te stečena znanja i vještine primjenjuje u svom radu. U Kliničkom studiju provodi terapiju raznolikih vrsta smetnji i poremećaja odraslih i mladih. Članica je Hrvatskog udruženja za bihevioralne i kognitivne terapije i Hrvatske psihološke komore.


Lara Peter (ex Telenta), mag. psych.
Lara Peter (ex Telenta)

Diplomirana je psihologinja i supervizantica kognitivno-bihevioralne terapije. Dodatno se educirala u području dijalektičko-bihevioralne terapije pri Behavior Tech Institutu Marshe Linehan, osnivačice dijalektičko-bihevioralne terapije. Psihologiju je diplomirala na Filozofskom fakultetu u Zagrebu u području kliničke psihologije na temu "Psihičko zdravlje, stres i suočavanje studenata u vrijeme pandemkije COVID-19". Tijekom studija psihologije volonterski je angažirana u kampanji promicanja mentalnog zdravlja srednjoškolaca "Mind the mind" (2017.), u programu "Pomoć pri učenju" u Dječjoj kući Borovje (2018.) te u Dnevnim bolnicama pri Klinici za psihijatriju Zagreb na radionicama metakognitivnog treninga te grupne kognitivno-bihevioralne terapije (2019., 2023.). Nakon studija radno iskustvo stječe u radu s odraslima na Ženskom akutnom odjelu pri Klinici za psihijatriju Zagreb te u Psihološkom centru Sever kroz rad s adolescentima i roditeljima. Obavljala je poslove profesionalne orijentacije učenika, psihodijagnostike različitih poremećaja u adolescentnoj i odrasloj dobi te savjetovanja roditelja i adolescenata po principima kognitivno-bihevioralne terapije. Područje interesa joj je rad na unaprjeđenju i očuvanju mentalnog zdravlja adolescenata i odraslih. Zanima se i za područje psihodijagnostike psihičkih poremećaja u kojem ima nekoliko završenih edukacija za primjenu psihodijagnostičkih sredstava (WAIS-IV-HR, MMPI-2, Wartegg test crteža). Bila je jedna od predavačica na 1. konferenciji "Budućnost u tvojim rukama" Savjeta mladih Grada Zaprešića te sudionica nekoliko simpozija i kongresa za promicanje mentalnog zdravlja. Članica je Hrvatske psihološke komore (HPK), Hrvatskog udruženja za bihevioralno-kognitivne terapije (HUBIKOT) te Hrvatskog psihološkog društva (HPD).



Petra Polak, mag. psych.
Petra Polak

Diplomirana psihologinja na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Supervizantica je kognitivno-bihevioralne psihoterapije te u edukaciji za certificirane edukatore mindfulnessa. Uz drugi modul KBT-a, završila je i tečaj Mindfulnessa za stručnjake pri HUBIKOT-u, tečaj za primjenu terapije usmjerene na prihvaćanje i posvećenost (ACT) i edukaciju za terapiju usmjerenu na suosjećanje (CFT) pri CKBT-u. Znanja i vještine stečene tijekom educiranja primjenjuje u svom radu. U savjetodavnom radu usmjerena je na pomoć u olakšavanju tegoba primjenom primarno KBT  i ACT tehnika te Mindfulness tehnika. Članica je Hrvatskog udruženja za bihevioralne i kognitivne terapije i Hrvatske psihološke komore. Savjetodavni rad započela je tijekom studija na telefonskim linijama Hrabrog Telefona. Pomažući djeci, mladima i roditeljima pojačala se motivacija za daljnjim savjetodavnim radom te se nakon završenog studija psihologije zaposlila u srednjoj školi kao stručna suradnica psihologinja. Tamo joj je fokus rada bio usmjeren na aktivnu brigu za mentalno zdravlje učenika i pomaganje mladima u nošenju s raznim životnim izazovima. U Kliničkom studiju provodi savjetovanja odraslih i mladih s ciljem smanjenja anksioznih i depresivnih smetnji, unapređenja vještina nošenja sa stresom, upravljanja neugodnim emocijama i življenja života u skladu s vrijednostima. Primarna područja savjetodavnog rada su joj depresivno – anksiozna simptomatika, upravljanje ljutnjom, unapređenje međuljudskih odnosa te rad na samopouzdanju i samopoštovanju. Od studentskih dana aktivno se bavi brigom za mentalno zdravlje mladih i odraslih, provedbom radionica i unapređenjem vlastitih znanja i vještina u području savjetodavnog rada i kognitivno – bihevioralne terapije. 


Suradnice

Iva Jureković, mag. psych.
Iva Jureković

Diplomirana je psihologinja, završila je II. stupanj edukacije iz kognitivno-bihevioralne terapije. Aktualno radi na Klinici za psihijatriju KB Dubrava na poslovima kliničkog psihologa. U svakodnevnom radu se prvenstveno bavi provođenjem psihodijagnostičkih obrada te individualnim i grupnim tretmanom teškoća psihičkog zdravlja. Psihologiju je diplomirala na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u području kliničke psihologije, a dodatno se usavršavala i kroz stručnu praksu na Odsjeku za kliničku psihologiju Sveučilišta u Barceloni. Tijekom i nakon studija volonterski se uključivala u različite oblike pružanja podrške kroz individualan i grupni rad s mladima i odraslima, gdje je stjecala znanje i iskustvo savjetodavnog rada koji su u njoj pobudili želju da se u ovom području nastavi profesionalno razvijati. Svoj je vježbenički staž obavljala na Klinici za psihijatriju Sveti Ivan u Zagrebu te u udruzi Hrabri telefon, gdje je bila zaposlena kao jedna od koordinatorica programa savjetodavnih linija i e-savjetovanja, mentorirajući i koordinirajući rad volontera savjetovatelja. Savjetovanjem se također bavila u sklopu udruge kako si?, gdje je sudjelovala i u različitim aktivnostima s ciljem destigmatizacije teškoća psihičkog zdravlja. Nekoliko godina je sudjelovala u radu Dnevne bolnice za poremećaje hranjenja pri Klinici za psihijatriju Sveti Ivan u ulozi vanjskog suradnika, gdje je bila uključena u grupni rad s pacijentima. U svom je radu posebno zainteresirana i usmjerena na pružanje podrške u teškoćama vezanim za prilagodbu na život s različitim tjelesnim bolestima, odnos prema vlastitom tijelu i hrani te međuljudske odnose. Uz polaženje edukacije iz kognitivno-bihevioralne terapije, završila je edukaciju za primjenu terapije prihvaćanjem i posvećenošću (ACT) pri Centru za KBT, uvodnu edukaciju iz terapije usredotočene na suosjećanje (CFT) pri Centru za terapiju usredotočenu na suosjećanje i tečaj mindfulnessa zasnovan na kognitivnoj terapiji punom svjesnošću (MBCT) pri KBT Opciji, kao i više edukacija za primjenu psihodijagnostičkih sredstava i terapijskih alata. Članica je Hrvatskog udruženja za bihevioralno-kognitivne terapije, Hrvatske psihološke komore i Europskog udruženja za kliničku psihologiju i psihološke tretmane (EACLIPT).


Ivona Jelinčić, mag. psych.
Ivona Jelinčić
Ivona je završila diplomski studij psihologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, a aktualno je edukantica drugog stupnja kognitivno-bihevioralne terapije pri HUBIKOT-u. Od studentskih dana aktivno se bavi promocijom mentalnog zdravlja i destigmatizacijom psihičkih teškoća, a s individualnim savjetodavnim radom započela je kroz volontiranje na Hrabrom Telefonu, sudjelujući u programima e-savjetovanja te telefonskih linija za djecu i roditelje. Tijekom više od 4 godine volontiranja, susrela se s raznim problematikama - od usamljenosti i ispitne anksioznosti do obiteljskog nasilja i suicidalnosti, a imala je priliku i mentorirati nove generacije volontera. Zaposlena je u području organizacijske psihologije, odnosno ljudskih potencijala, a u svom radu pretežno se bavi zapošljavanjem, razvojem zaposlenika i brigom o njihovoj dobrobiti, s ciljem izgradnje radnog okruženja koje zaposlenicima omogućava osjećaj ispunjenosti svojim poslom, kontinuirani rast i dobar poslovno-privatni balans. Njeno područje djelovanja obuhvaća individualni rad sa zaposlenicima i klijentima u sklopu svakodnevnog rada, kao i projekta pružanja psihološke podrške uslijed teškoća povezanih s nošenjem s pandemijom. Osim individualnog rada, kroz provođenje grupnih radionica poslovnih i mekih vještina, uživa pomagati ljudima da ostvare svoje potencijale kroz stjecanje novih vještina i povećanje samosvijesti o svojim snagama i prostorima za napredak. Članica je Hrvatskog udruženja za bihevioralno-kognitivne terapije i Hrvatske psihološke komore.